خواص چای برای سرطان

خواص چای برای سرطان چای دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قوی است و فواید زیادی برای سلامتی دارد. چندین مطالعه فواید مصرف انواع مختلف چای از جمله چای سبز، چای سیاه، چای زنجبیل و چای هیبیسکوس را در پیشگیری از سرطان نشان می‌دهد.

خواص چای برای سرطان

در حالی که نشان داده شده است که چای سبز سرطان سینه را کاهش می‌دهد، یک مطالعه آزمایشگاهی همچنین نشان داده است که ترکیبات موجود در چای سبز، ممکن است اثربخشی پرتودرمانی را در سلول‌های سرطان پروستات کاهش دهد، از این رو چای یکی از پرمصرف‌ترین نوشیدنی‌ها در جهان است. دارای فواید مختلف با خواص درمانی و پیشگیرانه متفاوت است. بنابراین نوشیدن یک فنجان چای در روز سالم تلقی شده و می‌تواند در درمان سرطان موثر باشد. انواع مختلف چای به طور کلی به 2 دسته تقسیم می‌شوند:

انواع چای‌های گیاهی چای گیاهی از برگ‌های گیاه کاملیا سیننسیس تهیه می‌شود. سه نوع رایج دمنوش‌های گیاهی بر اساس وضعیت فرآوری برگ‌های چای عبارتند از:

 • چای سبز
 • چای سیاه
 • چای اولانگ

فرآیندهای مختلف خشک کردن و ترکیب شیمیایی انواع مختلف چای را تعیین می‌کند. هر سه شکل دمنوش‌های گیاهی حاوی آنتی اکسیدان‌ها و کافئین در غلظت‌های مختلف هستند. چای سبز از برگ‌های تازه چای تولید می‌شود.

چای سیاه از اکسید کردن برگ‌های چای با قرار دادن آنها در معرض هوا ساخته می‌شود. طی اکسیداسیون، برگها رنگ قهوه ای تیره به خود می‌گیرند و طعم آن تشدید می‌شود. سپس این برگ‌ها به همان شکلی که هستند باقی می‌مانند یا حرارت داده می‌شوند، در نهایت خشک شده و آسیاب می‌شوند.

چای اولانگ با اکسیداسیون جزئی برگها تولید می‌شود که عمدتا این تولید در استان فوجیان چین است. بر اساس مقیاس اکسیداسیون، بین چای سبز و چای سیاه قرار است که چای اولانگ را می‌سازد.

انواع دمنوش چایی

دمنوش‌های گیاهی معمولاً از گیاهان، انواع توت‌ها، میوه‌ها، دانه‌ها، گل‌ها، برگ‌ها یا ریشه انواع مختلف گیاهان که در آب داغ غوطه‌ور شده‌اند، تهیه می‌شوند. بسته به گیاهی که برای تولید چای استفاده می‌شود، ترکیب شیمیایی دمنوش‌های گیاهی نیز متفاوت است. دمنوش‌های گیاهی نسبت به چای سبز، سیاه و اولانگ دارای غلظت کمتری از آنتی اکسیدان هستند، همچنین آنها معمولا حاوی کافئین نیستند. در ادامه چند نمونه از دمنوش‌های گیاهی آورده شده است:

• چای زنجبیلی

• چای بابونه

•  چای هیبیسکوس

•  چای نعنا

•  چای بادرنجبویه

چای سبز چه ترکیباتی دارد؟

اعتقاد بر این است که مصرف منظم چای سبز به بسیاری از مشکلات سلامتی کمک می‌کند. ترکیبات شیمیایی مختلف موجود در چای سبز شامل پلی فنل‌ها، آلکالوئیدها، اسیدهای آمینه، پروتئین‌ها، ترکیبات فرار، ویتامین‌ها، مواد معدنی و عناصر کمیاب است. چای سبز حاوی نوعی پلی فنول به نام کاتچین است و ترکیبات فعال اصلی چای سبز کاتچین هستند. یک فنجان چای سبز معمولاً حاوی 30 تا 42 درصد کاتچین و 3 تا 6 درصد کافئین است.

چای سبز همچنین حاوی فلاونول‌هایی مانند:

 •  کوئرستین
 • کامپفرول
 • میریسیتین

فواید چای سبز برای سلامتی

چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان بوده و فواید زیادی برای سلامتی دارد. در ادامه برخی از فواید ‌نوشیدن چای سبز برای سلامتی آورده شده است:

 • به کاهش خطر بیماری‌های قلبی عروقی کمک می‌کند.
 • به تقویت عملکرد مغز کمک می‌کند.
 • به کاهش خطر ابتلا به اختلالات عصبی مانند آلزایمر و بیماری پارکینسون کمک می‌کند.
 •  کمک به کاهش وزن
 • به کاهش پوسیدگی دندان کمک می‌کند.
 • به چربی سوزی و کاهش چاقی کمک می‌کند.
 • به کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک می‌کند.

چای سبز و سرطان خون

در رژیم غذایی ضد سرطان، چای سبز جایگاه برتری را به خود اختصاص می‌دهد، زیرا این ماده غذایی حاوی بیشترین مولکول‌های ضد سرطان است. این مولکول‌های ضد سرطان توسط کاتچین‌ها (خانواده فلاونوئیدها) تولید می‌شوند و یک سوم وزن برگ‌های چای را اشغال می‌کنند.

خواص چای سبز برای سرطان

کاتچین‌ها این ویژگی را دارند که می‌توانند به بسیاری از فرآیندهای مورد استفاده توسط سلول‌های سرطانی برای رشد حمله کنند. جالب ترین و فراوان ترین کاتچین EGCG (اپی گالوکاتچین گالات) است که نوعی خاصیت "خفه کننده تومورها" را دارد.

در واقع، وقتی سلول‌های سرطانی برای تشکیل یک تومور کوچک تکثیر می‌شوند، باید به موازات آن شبکه‌ای از رگ‌های خونی را تشکیل دهند تا تغذیه شده و بتوانند تکثیر شوند. به این فرآیند رگ زایی می‌گویند. EGCG دارای خاصیت جلوگیری از رگزایی است، یعنی تشکیل یک شبکه خونی ضروری برای تشکیل هر تومور و رشد آن که برای تاثیرگذاری واجب است.

مصرف چای سبز و خطر ابتلا به سرطان پروستات

محققان داده‌هایی را تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند که نوشیدن چای سبز با سرطان پروستات موضعی ارتباطی ندارد. با این حال باید گفت مصرف چای سبز با کاهش خطر سرطان پیشرفته پروستات مرتبط است.

چای سبز و شیمی درمانی 

در همان زمان، یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که عصاره چای سبز EGCGمی‌تواند اثربخشی پرتودرمانی را در سلول‌های سرطان پروستات کاهش دهد. بنابراین قبل از مصرف مکمل‌های EGCG در طول پرتودرمانی برای سرطان پروستات، باید با انکولوژیست خود مشورت کنید.

خرید چای سبز

برای خرید چای سبز به صفحه مربوطه مراجعه نمایید

خواص چای سیاه برای سرطان

چای سیاه پرمصرف‌ترین چای در جهان است. چای سیاه در مقایسه با سایر چای‌ها دارای کافئین بالایی است و بنابراین می‌توان از آن به عنوان نوشیدنی جایگزین قهوه استفاده کرد.

چای سیاه از چه چیزی تولید می‌شود؟

•    آروبیجین

•    تیافلاوین‌ها

•    فلاونول‌ها

 •    کاتچین‌ها

چای سیاه و پروستات

طی تخمیر برگ‌های تازه چای، برخی از کاتچین‌ها به تافلاوین اکسید می‌شوند، از جمله تافلاوین، تافلاوین-3-گالات، تافلاوین-3'-گالات و تافلاوین-3-3'-دیگالات و تیاروبیگین که این موارد طعم تلخی به چای سیاه می‌دهند. رنگ تیره چای سیاه نیز از تیاروبیگین‌ها و تافلاوین‌ها به دست می‌آید.

فواید چای سیاه برای سلامتی

مانند چای سبز، چای سیاه نیز حاوی آنتی اکسیدان است و فواید مشابهی برای سلامتی دارد. در ادامه به برخی از مزایای سلامتی چای سیاه اشاره شده است:

 • به کاهش خطر سکته مغزی کمک می‌کند
 • به کاهش التهاب در بدن کمک می‌کند
 • به بهبود سلامت قلب و عروق / قلب کمک می‌کند
 • به بهبود سلامت لثه و دندان کمک می‌کند
 • به کاهش فشار خون کمک می‌کند
 • به کاهش دیابت/کاهش قند خون کمک می‌کند 

خرید چای سیاه

برای خرید چای سیاه به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

نتیجه‌گیری

به طور خلاصه، چای دارای فواید متعددی برای سلامتی است و نوشیدن یک فنجان چای در روز سالم تلقی می‌شود. برای اینکه طعمی‌بی‌نظیر از چای را تجربه کنید فروشگاه نوری جعفری یکی از با کیفیت‌ترین محصولات موجود در ایران را به شما ارائه می‌هد و می‌توانید با خرید از سایت نوری جعفری بهترین چای سبز و سیاه را درب منزل خود داشته باشید.

مطالب دیگر

آموزش دم کردن چای چای یک نوشیدنی خاص است و بسیار محبوب در بیشتر کشور‌ها به خصوص آسیا است. بسیاری از کشور‌ها سنت‌های خاص خود را در نوشیدن چای و طرز دم کردن چای دارند، اما هدف اصلی یکسان است و آن تهیه معطرترین چای با حفظ حداکثر مقدار مواد مفید است. در این بخش به معرفی آموزش دم کردن چای می‌پردازیم. برای آنکه یک نهایت لذت را از یک چای دبش و خوش رنگ ببرید، توصیه می‌کنیم که تا انتهای این بخش را مطالعه فرمایید.

مدت زمان و بهترین روش دم کردن چای سبز به دلیل محبوبیت فراوان چای سیاه در بین ایرانیان، همواره شنیده‌ایم که چای سبز جایگزین بهتری نسبت به چای سیاه است و تاثیر قابل توجهی بر سلامتی انسان می‌گذارد. چای سبز دارای آنتی‌اکسیدان های فراوان است که بدن شما را پاکسازی می کند و مانع بروز برخی بیماری‌ها می‌شود.

بهترین زمان مصرف چای سبز برای لاغری افرادی که به دنبال کاهش وزن و دستیابی به فرم بدنی و وزن ایده‌آل هستند از راهکارها و روش‌ها و محصولات زیادی استفاده می‌کنند. یکی از مهمترین این راهکارها مصرف چای سبز است. چای سبز را می‌توان یکی از دمنوش‌های سنتی و بسیار محبوب به شمار آورد که خواص و فواید زیادی هم دارد.

بهترین زمان مصرف چای سیاه و چای سبز چای یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های ایرانیان محسوب می‌شود. این نوشیدنی گرم و مطبوع در انواع مختلفی تولید می‌شود اما در ایران شناخته شده‌ترین نوع چای، چای سبز و چای سیاه است. از نظر پزشکی زمان نوشیدن چای و مقدار آن از اهمیت بسیاری برخوردار است.

خواص چای سبز برای چربی خون نوشیدنی مورد علاقه مردم در سراسر جهان چای است. چای سبز و سیاه هر دو از برگ‌های گیاهی به نام کاملیا سیننسیس تهیه می‌شوند اما تفاوت اصلی بین این دو چای در این است که چای سیاه اکسید می‌شود اما چای سبز اکسید نمی‌شود.

خرید چای ایرانی خرید چای ایرانی و تشخیص چای اصل ایرانی یکی از دغدغه های اصلی است. همان‌طور که می‌دانید از میان انواع مختلف نوشیدنی‌ها، چای در میان ایرانیان، نوشیدنی بسیار محبوبی است و جایگاه خاصی را به خود اختصاص داده است. این نوشیدنی، در موارد روزمره، در مهمانی‌ها و مجالس و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بهترین برند چای لاهیجان چیه؟ بهترین برند چای گیلان چیه؟بهترین چای لاهیجان چیه؟اسم بهترین چای ایرانی؟ سوال هایی که ممکن است ذهن شما را در گیر کرده باشد.قبل از خرید چای و با کیفیت بایستی در مورد انواع مختلف چای اطلاعات کافی را کسب نمایید. همان‌طور که می‌دانید بهترین چای موجود در بازار چای لاهیجان است. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در مورد بهترین مارک چای لاهیجان، خواص چای لاهیجان، معرفی بهترین چای ایرانی، کیفیت چای ایرانی و .... به شما بدهیم. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

نام لاهیجان با چای گره خورده است. این گره خوردن به گونه ای است که لاهیجان را به عنوان شهر چای می شناسند.